Wybór sprzętu AGD

Jak wybrać dobrą lodówkę? Przydatne funkcje lodówek

Zespół Techników i Specjalistów ds. Technologii i Jakości
sty 5 2017

funkcje lodówkiNowoczesne lodówki mają kilka ciekawych funkcji. W niektórych zamrażarkach poza szufladami znajdzie się także półka, gdzie można mieć kostki lodu. Warto wiedzieć jakie są obecnie udogodnienia pojawiające się w lodówkach.

Automatyczne odszranianie i odmrażanie lodówki

Automatyczne usuwanie szronu czy odmrażanie lodówki to coś co pojawia się w niektórych modelach. To wygodna opcja, dzięki której rzeczywiście można usunąć nieciekawie prezentujący się i uniemożliwiający przechowywanie w lodówce szron.

Szybkie chłodzenie i zamrażanie

Jeśli chcemy wykorzystać pełną wydajność szybkie zamrażanie trzeba włączyć 24 wcześniej. Jeśli chcemy mieć małą ilość produktów do mrożenia nie trzeba korzystać z tej opcji. Szybkie chłodzenie ma podobny charakter do zamrażania.

Kostkarki do lodu

W niektórych lodówkach poza szufladami w zamrażalniku pojawią się także specjalne opcje umożliwiające przygotowywanie kostek lodu.

Dozowniki zimnych napojów

Na drzwiach lodówki pojawić się może także specjalny pojemnik, dzięki któremu będziemy mogli nalewać sobie schłodzoną wodę.

Lodówka z zamrażalnikiem czy bez?

Lodówki, które nie mają zamrażalnika najczęściej są niewielkie, mają do 130 cm wysokości. To dla osób, które mieszkają same i chcą mieć niedużą chłodziarkę. Można także znaleźć nieliczne duże chłodziarki i będzie to dobra dla osób, które mają również samodzielną zamrażarkę.

Lodówki z zamrażalnikiem mogą mieć ten element na górze jak i na dole. Lodówki z zamrażalnikiem na górze najczęściej mają ten element niezbyt duży. Natomiast korzystanie z niego jest wygodne, ponieważ nie będzie trzeba się schylać. Zamrażalnik na dole jest najczęściej zamrażalnikdobrym rozwiązaniem, gdy będziemy go rzadko używać. Można tam mieć przechowywane produkty na dłuższy okres czasu. Taki zamrażalnik jest większy, posiada specjalne szuflady.

Inne ułatwienia

Producenci cały czas szukają ułatwień produkując nowe lodówki. Proponują półki na butelki, specjalne zabezpieczenia, by dzieci nie otworzyły drzwi. Niekiedy też pojawiają się opcje umożliwiające ustawienie w różnych strefach zróżnicowanych temperatur. Oczywiście dba się cały czas także o unowocześnioną estetykę, która będzie pasować do nowoczesnych wnętrz. Wprowadza się także zabezpieczenia, które mają sprawić, że taka lodówka będzie miała charakter praktyczny. Jednocześnie korzystając z lodówki musimy pamiętać o pewnych normach bezpieczeństwa. Nie można przekroczyć pewnej granicy temperatury, działanie promieni słonecznych na lodówkę nie będzie wskazane.

Udostępnij