Gazetki promocyjne

Co i kiedy kupimy taniej?

Zespół Techników i Specjalistów ds. Technologii i Jakości
sty 2 2017

monnari kuponyWszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że buty letnie najlepiej kupować przed zimą, a ciepłe kurtki zaraz na wiosnę, bo wtedy są tańsze. A co z innymi produktami, na przykład AGD? Ceny wszystkich towarów zależą od wielu czynników związanych z porą roku, świętami i potrzebami kupujących. Na tej podstawie można dość skutecznie stworzyć kalendarz zakupowy, w oparciu o który można później szukać promocji w sklepach.

I kwartał

W pierwszym kwartale powinniśmy się rozglądać z ubraniami zimowymi. Sklepy chcą bowiem zrobić miejsce w magazynach na rzeczy wiosenne i letnie, na które zaraz zacznie się popyt. Można oszczędzić nawet kilkadziesiąt procent. W lutym wyprzedaże są największe. Jest to też dobry czas na zakup garniturów czy opon letnich. W marcu można inwestować w sprzęt narciarski i w plecaki oraz walizki.

II kwartał

Przed Wielkanocą spadają ceny akcesorii świątecznych i słodyczy. Zaczynają się wyprzedaże odzieży wiosennej z minionego sezonu. W maju można rozglądać się za typowymi rzeczami na dzień matki oraz za oponami zimowymi, których zaczyna się przedsprzedaż. W czerwcu można zacząć planować wyjazdy zimowe, jeśli chcemy trafić prawdziwy first-minute.

III kwartał

W lecie, zwłaszcza pod jego koniec, pojawiać się będą potężne przeceny rzeczy typowo letnich, czyli sandałów, kapeluszy słomkowych, tania lodówkalekkich ubrań, strojów kąpielowych i okularów przeciwsłonecznych. Pod koniec sierpnia tańsze będą wszelkie wyjazdy turystyczne i akcesoria do nich potrzebne. Drastycznie spadają ceny toreb i walizek. Z kolei, kiedy dzieci wracają do szkoły zaczynają się przeceny zeszytów i innych przyborów szkolnych. Jest to też czas na zakup klimatyzatorów, rowerów i motocykli. Kończy się sezon letni i sprzedawcy zaczynają czyścić magazyny.

IV kwartał

Można z powodzeniem kupować obuwie sportowe i odzież zimową ze starych kolekcji. Co ciekawe, jest to dobry czas na zakupy AGD, bo sprzedawcy robią miejsce na półkach przed świętami na nowe rzeczy. W grudniu szczególnie dobre oferty trafiają się na sprzęt RTV i alkohol.

Jeśli szukasz korzystnych promocji na sprzęt do urządzenia mieszkania zajrzyj na promoceny.pl

Udostępnij