Wybór sprzętu AGD

Jakie praktyczne funkcje i wyposażenie mają nowoczesne lodówki?

Zespół Techników i Specjalistów ds. Technologii i Jakości
sty 10 2017

pojemność lodówkiTe czasy, w których lodówka mogła chłodzić i mrozić to już historia. Nowoczesne lodówki mają już wiele różnych funkcji, które można wykorzystać, by ułatwić sobie życie oraz zaoszczędzić trochę czasu. Mogą przy tym być również ładne. Zatem, jeśli ktoś chce nabyć lodówkę będzie miał trudne zadanie. Producenci mają dla nas wiele modeli i trzeba się zastanowić jaki z nich wybrać. Może nasz wpis pomoże Wam przy takim wyborze.

Jak dużą lodówkę wybrać

Wielkość lodówki będzie zależeć nie tylko od liczby domowników, ale również od tego jak często chodzimy na zakupy. Im rzadziej tym więcej miejsca będziemy potrzebować na przechowywanie. Nie bez znaczenia będzie także rodzaj zakupów, a więc to co chcemy do lodówki włożyć. Jeśli mamy dużo warzyw i owoców warto szukać lodówki, które mają dużą dolną szufladę. Jaka powinna być zamrażarka to także zależy od tego jak często gotujemy na zapas.

chłodziarko-zamrażarka

 Duża przyda się tym osobom, które chcą gotować wiele potraw i zostawiać je na dłuższy czas. Jeśli ktoś mieszka sam to nie ma sensu kupować lodówki, która ma dwa metry, bo będzie to sprzęt drogi a jednocześnie trzeba się liczyć z tym, że będzie to urządzenie zużywające sporo prądu.

Media Markt Warszawa - najlepsze ceny na lodówki!

Jeden czy dwa agregaty?

Chłodziarko-zamrażarki, które mają dwa agregaty to dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki temu będzie można korzystać z jednej tylko części urządzenia, a druga może być wyłączona. To przydatna opcja, gdy wyjeżdża się na wakacje i chcemy zostawić zapasy w zamrażarce, ale lodówka będzie pusta. Taki model, który ma dwa agregaty najczęściej kosztuje około 10% więcej. Lodówki z dwoma agregatami mają także dwa termostaty i można ustawiać dowolnie temperaturę.

Jak przechowywać żywność w lodówce?

Jeśli mamy wentylator w urządzeniu to właściwie nie ma znaczenia, gdzie poszczególne elementy będą położone.

Jak dbać o lodówkę?

Świeżo kupiona lodówka przed podłączeniem musi swoje postać, bo inaczej może ulec uszkodzeniu. Z reguły to kilka godzin. Oczywiście urządzenie nie może się znajdować blisko źródeł ciepła, które również mogą uszkodzić urządzenie.

Udostępnij