Wybór sprzętu AGD

Jak kupić dobry piekarnik?

Zespół Techników i Specjalistów ds. Technologii i Jakości
lut 2 2017

nowoczesny piekarnikNowoczesne funkcje w piekarnikach

Nowoczesny piekarnik elektryczny to element wygodnego wyposażenia kuchni, które będzie nie tylko w stanie dopilnować potrawy, ale również z niewielką pomocą będzie się mógł wyczyścić.

Jakie funkcje są ważne?

Kto pamięta pieczenie w piekarniku gazowym tym bardziej doceni jak to obecnie wygląda w nowoczesnych piekarnikach elektrycznych. Zastosowanie wielu elementów i kombinacji grzania. Można powiedzieć, że potrawy przygotuje się według indywidualnych upodobań bez większej ingerencji z naszej strony.

Piekarnik pomagający w pieczeniu

Do tych nowoczesnych piekarników, w których pojawiać się mogą innowacyjne rozwiązania będzie można zauważyć, że taką znaną opcją będzie termoobieg. Dzięki temu pieczenie nawet na kilku poziomach jest odrębne, bez przenikania smaków i zapachów. W taki sposób optymalizujemy przestrzeń piekarnika i oszczędzamy energię. Termoobieg dodatkowo umożliwia przygotowanie większej ilości potraw, ponieważ na każdej półce będzie taka sama temperatura i pieczenie będzie równomierne. W taki sposób oszczędzić będzie można czas i energię, ale wszystko ostatecznie zależy od naszego dalszego postępowania.

Taką ciekawą opcją będzie także termosonda, która będzie sprawdzać wewnątrz mięsa temperaturę i w ten sposób będzie można kontrolować cały proces przygotowania potrawy. W prosty sposób urządzenie wyłączy się, gdy potrawa będzie gotowa. Dzięki takiej termosondzie pieczenie będzie precyzyjne.

Zewnętrzny chłód piekarnika

Współcześnie przygotowuje się takie urządzenia, w których zewnętrzne elementy nie będą się nagrzewać jak to miało miejsce w starych urządzeniach. Dzięki temu nie będzie problemów z tym, że możemy się oparzyć, a jednocześnie jest nadzieja na to, że będzie to produkt, który będzie skutecznie odprowadzał ciepło z gorących oparów.

Piekarnik zawsze czysty jak nowy

Dodatkowo, takie nowoczesne piekarniki dają nam możliwość wygodnego utrzymywania czystości urządzeń. Jednym z nich jest filtr tłuszczowy. Moduł specjalnie montowany w urządzeniu oczyszcza ścianki, blachy, ruszty i dzięki temu osadzać się będzie mniej brudów. Jeśli chodzi o zewnętrzne elementy należy zwrócić uwagę na obecność stali szlachetnej czy ze specjalnej powłoki zabezpieczającą przed odciskami palców.

Udostępnij