Ekonomiczne i energooszczędne

Tania lodówka – jak kupić dobry model bez przepłacania?

Zespół Techników i Specjalistów ds. Technologii i Jakości
sty 19 2017

lodówka energooszczędnaNie każdy może pozwolić sobie na kupowanie drogiej lodówki, która będzie kosztować parę tysięcy złotych. Większość z nas szuka takich modeli, których cena będzie mniej więcej na poziomie 1000 złotych, a czasami nawet taniej. Jak więc znaleźć taką tanią lodówkę? Oczywiście skupiamy się na nowych lodówkach, kupowanie modelu używanego nie ma sensu. Dodatkowo nie wiadomo w jakim jest stanie technicznym. Dzięki dobraniu odpowiedniego modelu i do tego sklepu, gdzie kupimy można sporo zaoszczędzić.

Wielkość lodówki

Na wielkości lodówki będzie można sporo zyskać. Często ludzie kupują lodówki, które są za duże w stosunku do potrzeb. Taka lodówka niestety będzie kosztowna przy zakupie, a potem przy utrzymaniu. Dla jednej osoby najlepsza będzie lodówka podblatowa z zamrażalnikiem, natomiast dla kilku domowników powinno się mierzyć odpowiednią pojemnością, na zasadzie 120 litrów standardowo + około 30 litrów na każdego domownika. W ten sposób będzie można liczyć na dobrą wielkość lodówki, która w praktyce się sprawdzi.

Klasa energetyczna

wielkość lodówki

Najtańsze lodówki to takie modele, które zużywają dużo prądu, a klasa energetyczna będzie niska. Nie warto jednak na tym polu oszczędzać, ponieważ lodówka będzie kosztowała więcej na początku, ale dzięki temu potem będziemy mogli 

sporo zaoszczędzić. Trzeba wybierać lodówki z odpowiednimi oznaczeniami. Najlepsze wydają się być oznaczone literą A, a także ilością plusów - im więcej plusów tym lepiej.

Dodatkowe funkcje

Drogie lodówki dają nam wiele różnych funkcji, wśród nich między innymi No Frost, kostkarki do lodu, pojemniki, w których można przechowywać warzywa czy owoce, dodatkowo czasami również dwa kompresory. Gdy liczy się niska cena to właśnie z tych funkcji udoskonalających można rezygnować.

Porównuj ceny i poluj na promocje

Oczywiście w trakcie poszukiwania idealnej lodówki elementem istotnym będą także ceny. W różnych sklepach może to wyglądać różnie, dlatego właśnie warto zwracać uwagę także na pojawiające się co jakiś czas oferty promocyjne w różnych sklepach. To dzięki nim rzeczywiście będzie okazja do tego, by kupić takie urządzenie w dobrej cenie.

Udostępnij