Wybór sprzętu AGD

Jaki piekarnik wybrać? Specjalne funkcje piekarników

Zespół Techników i Specjalistów ds. Technologii i Jakości
sty 31 2017

piekarnikProducenci starają się w swoich piekarnikach wprowadzać wiele nowoczesnych rozwiązań. Warto się zapoznać z tym co obecnie rzeczywiście będzie przydatne.

Jaki piekarnik należy wybrać?

Dodatkowe wyposażenie i specjalne funkcje mają sprawić, że pieczenie będzie łatwiejsze. Dodatkowym atutem nowoczesnego piekarnika jest możliwość sprawnego przyrządzenia potraw. Pieczenie może stać się to dla nas jak zabawą. Warto jednak wiedzieć, że są modele, które dają nam jeszcze więcej możliwości.

Termosonda

To element, który daje nam możliwość kontrolowania temperatury wewnątrz przygotowywanej potrawy. W momencie, gdy danie ma odpowiednią temperaturę, na której nam zależało urządzenie samoczynnie się wyłączy i poinformuje dzwonkiem.

Prowadnice teleskopowe

Będą po nich jeździć blachy piekarnika co ułatwi wysuwanie półek. Teleskopy mają ograniczenia wysuwania i konstrukcja sprawi, że będą one zachowywały poziom również w momencie, gdy będą w całości wysunięte. Tak więc bez obaw o oparzenie będzie można spokojnie wyciągać z piekarnika całą blachę z ciastem.

Wózek piekarnika

To takie rozwiązanie, które daje nam możliwość wysuwania na raz całej komory. Dzięki temu wygodnie i bezpiecznie dostaniemy się do potrawy od góry albo wyjmiemy ją z boku, by sprawdzić czy danie przygotowywane na niższym poziomie już będzie gotowe.

Funkcja utrzymywania temperatur

Sprawdza się bardzo dobrze, gdy danie ma być długo pieczone w niskiej temperaturze. Dzięki temu nie będzie trzeba ciągle sprawdzać czy coś się nie dzieje np. z bezami, które w piekarniku musza się długo znajdować.

Podświetlany panel sterowania

To pojawia się praktycznie we wszystkich urządzeniach, ponieważ dzięki temu można bez zapalania światła obsłużyć urządzenie.

Wkłady z emalii katalitycznej

W wysokiej temperaturze degradują się na ściankach piekarnika zanieczyszczenia. Dzięki temu po zakończeniu pieczenia będzie można funkcje piekarnikaszybko wszystko omieść, by nasze urządzenie było zawsze czyste. Zużyty wkład można wymienić na nowy.

Funkcja pirolizy

To system, który będzie gwarantował samooczyszczenie piekarnika nawet bez jego omiatania.

Aktywny katalizator

Wychwytuje zapachowe cząsteczki z oparów. W ten sposób na szafkach nie odkłada się kurz z tłuszczem, a powietrze nie jest przesycone zapachami tego co pieczemy. Będzie to ważne, gdy mamy aneks kuchenny w salonie.

Udostępnij