Gazetki promocyjne

Jak można zarobić na systemie kaucyjnym? Ekspert zdradza sekret

Zespół Techników i Specjalistów ds. Technologii i Jakości
sie 3 2023

Sztuczka oszczędnościowa, którą ekspert ds. oszczędności Pascal Wegner z Kassel w Niemczech podzielił się na Facebooku, zdobyła dużą popularność w postaci polubień i komentarzy.

Wciąż zauważam, że ludzie kupują napoje i jednocześnie oddają swój Pfandbon. Zawsze, gdy kupuję napoje, zostawiam Pfandbon, korzystam z moich kuponów Payback, używam karty Payback i płacę pełną kwotą kartą kredytową, co pozwala mi zdobyć punkty bonusowe. Następnie, w nowym procesie, wykorzystuję Pfandbon i otrzymuję zwrot pieniędzy w gotówce.

"Na moim profilu na Facebooku można przeczytać, że w ciągu roku zarabiam więcej pieniędzy dzięki punktom Payback i bonusom na kartach kredytowych, niż przeciętny pracownik zarabia w ciągu wielu dni, a nawet tygodni."

Jak wyjaśnia portal hna.de, wpłacanie kaucji nie wpływa na rzeczywiste punkty w programie Payback ani w innych podobnych systemach, które klienci zbierają podczas zakupów.

"Chodzi o to, że liczy się suma wszystkich transakcji, które są dokonywane kartą kredytową. Jeśli kupisz coś w supermarkecie za 30 euro i zwrócisz bon o wartości 10 euro, zapłacisz kartą kredytową tylko 20 euro. Im mniejsza kwota płatności kartą kredytową, tym mniej punktów."

Udostępnij